By | 12 stycznia 2017
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na pytanie co to jest MONIT i kiedy go się stosuje można odpowiedzieć i krótko i w dłuższej wersji, bo odpowiedź nie jest jednoznaczna. Krótko – Monit to ponaglenie dłużnika, czyli przypomnienie mu, że zalega On z płatnością wobec nas, czyli Wierzycieli i powinien się wywiązać z zobowiązania, czyli uiścić nam swój dług.

Co to jest MONIT i kiedy go się stosuje?

Monit stosuje się w sytuacji, gdy albo jesteśmy po kontakcie telefonicznym z dłużnikiem, albo nie jesteśmy w stanie skontaktować się z dłużnikiem. Monit może przybrać formę pisemną, w postaci tradycyjnego przypomnienia Dłużnikowi o występującej zaległości, bądź (co staje się coraz bardziej popularne) w formie pisemnej wiadomości SMS lub email.

MONIT i co dalej?

Po wysłaniu monitu możemy ponownie skontaktować się z dłużnikiem, telefonicznie, a jeżeli to nie przyniesie rezultatu, często Wierzyciel zmuszony jest podjąć inne czynności czy działania o których kiedy indziej.


Odpowiada Ci zestawienie/wpis, który przygotowaliśmy? Pod tytułem zestawienia/wpisu (u góry po lewej stronie) jest system gwiazdek do oceny. Prosimy, doceń nasz trud i przyznaj nam tyle gwiazdek, na ile Twoim zdaniem zasługujemy. Jeżeli uważasz, że powinniśmy rozwinąć wpis o jakieś zagadnienie, daj nam znać w komentarzach. Dziękujemy!


 

 

(Odwiedzono 8 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANTYSPAM * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.